ברוכים הבאים לבלוג טה-דה!

אני ענבל, ואני מזמינה אתכם לחוות איתי רגעים קטנים של השראה ולהצטרף אליי למסע אחר הדברים שממלאים את השגרה בקסם ובחן.

  • עקבו באינסטגרם
  • עיקבו בפייסבוק
  • newsletter

!זוכה פרס בלוג השנה של ישראל 

קפצו להגיד שלום באינסטגרם

@tadah.blog

פוסטים אחרונים

Please reload

איך להפוך קרש עץ פשוט למגש גיאומטריאני אוהבת פרויקטים תוצרת בית אבל לפעמים הם מרגישים קצת יותר מדי ... תוצרת בית. הפעם, רציתי לצאת קצת מקומפורט זון שלי ולהכין משהו שלא נראה בכלל DIY.

כבר הרבה זמן שהפרוייקט הזה מתבשל לי בראש. בהתחלה רציתי לנצל את אחת מפיסות עץ האורן שרכשתי פעם לפרוייקט אחר ולא עשיתי בהן שימוש ומאז ממתינות שאעשה מהן משהו. אבל לאחר מחקר קצר הבנתי שעץ אורן פחות עמיד ומומלץ להשתמש בחתיכת עץ כבד יותר כמו אגוז, או אלון. רק שאין לי מושג מאיפה משיגים כאלה.. ואז נזכרתי בקרש החיתוך שלי מאיקאה, שעשוי מעץ מלא. הוא נגיש, זול וקל לחתוך אותו.

הו, איך שאני אוהבת איקאה hack טוב.

בפרוייקט הזה נעזרתי באבא שלי (וזו ההזדמנות להגיד - תודה אבא!) לחיתוך במסור חשמלי. אני יודעת שלא לכולם יש גישה לציוד כזה, אבל לגמרי אפשר לעשות את זה עם מסור ידני. זה רק יקח יותר זמן ומאמץ, אך כאמור, בהחלט אפשרי. שימו לב שאתם עובדים בצורה בטוחה ומצמידים בעזרת מלחציים את הקרש לשולחן העבודה.

מה צריך?

- קרש חיתוך PROPPMATT מאיקאה

- משוף / נייר זכוכית

- עיפרון

- סרגל

- מסור חשמלי / ג'יקסו / מסור ידני

- שמן לטיפול בעץ SKYDD מאיקאה (לא חובה)

מה עושים?

אוקי, אז התחלתי עם קרש החיתוך מאיקאה.

מסמנים עליו בעזרת סרגל ועיפרון, את הצורה שבחרנו. אני החלטתי להוריד את החלק עם חור לתלייה וליצור את הצורה הגיאומטרית. מדדתי מהקצה הרחוק מהחור 38 ס"מ וסימנתי. לאחר מכן סימנתי את קווי האמצע מכל פאה, מתחתי קו ממרכז האורך ל-7 ס"מ פנימה בכל פינה.


בשלב הבא, חותכים במסור או בג'יקסו לאורך סימון העיפרון (לפי הקווים המקווקוים הלבנים).


יופי. עכשיו כשהחלק המסובך מאחורינו, נתקדם לשלב הבא בו מעגלים את הקצוות החדים והפינות בעזרת משוף (מן מוט מתכת ועליו זיזים חדים המשמש להחלקת פני השטח) או שפשוט כורכים סביב אחת משאריות העץ נייר ליטוש עבה ומלטשים איתו.מנקים היטב את הקרש משאריות הלכלוך והאבק.

ולבסוף, מושחים ביסודיות את הקרש בשמן לטיפול בעץ, לפי ההוראות שכתובות על הבקבוק, שהן למעשה למרוח באמצעות מגבת או נייר סופג את פני השטח בהרבה שמן, ולחזור על הפעולה 24 שעות אחרי.וטה-דה! קרש החיתוך הגיאומטרי שלנו מוכן.

תודו שלא חשבתם שמדובר בכל כך מעט עבודה...
לדעתי מהמם להניח אותו על השיש כפיס עיצובי, או להגיש עליו גבינות בשבועות! אבל על כל זאת ועוד בפוסט הבא.. אז אל תשכחו להישאר מעודכנים :)


אשמח לשמוע מכם! אז אם יש לכם שאלות, הערות או הארות, אתם מוזמנים לכתוב לי בתגובות למטה , או לשלוח לי מייל ל-tadah.creative.blog@gmail.com

#DIY #IKEAhack #עיצובבית #design #lifestyle

FOLLOW ME
ON PINTEREST

Copyright - Inbal Kirshenbaum Darel 2019 | All rights reserved | Web Design: Designed By Inbal